Slide background

/ OBU для EETS

OneBox пристрої від Shell

Ми пропонуємо Перевізникам найширший вибір універсальних пристроїв, які доступні користувачам ShellCARD та працюють в загальноєвропейській системі EETS (European Electronic Toll Service).

Про EETS

EETS в перекладі з англійської “Європейський сервіс електронного толінгу” (оплата зборів за проїзд платних доріг, мостів, тунелів та використання послуг паркінгів, поромів та інших сервісів платної інфраструктури). EETS регулюється Директивою 2004/52/EC , встановленою Європейським Парламентом та Радою Європейського Союзу в 2004 році.

У Директиві йдеться про сумісність національних стандартів електронного толінгу в Європейському Союзі і передбачається, що кожен учасник дорожнього руху матиме доступ до електронних оплат у всій європейській платній інфраструктурі, використовуючи один договір та один бортовий пристрій. Сумісність є довгостроковою метою.

В країнах ЄС на сьогоднішній день застосовують дві технології для автоматичної тарифікації платних послуг через пристрої OBU: GNSS (або GPS-локацію) та DSRC (мікрохвильову технологію обміну сигналом). Є також “класичні” способи тарифікації, такі як: маршрутні квитки, віньєтки (в т.ч. електронні) та фактична оплата за проїзд платних ділянок банківською карткою, готівкою або паливною карткою. В свою чергу, вони можуть бути передоплатними та після-оплатними, а тарифікація може бути по кілометрам, за певну ділянку, або термінова. На додачу, в різних країнах застосовують додаткові і різні параметри класифікації транспортних засобів по типу, класу емісії Євро, вазі, кількості осей, наявності сажового фільтру.

Логічно, що таке різномаїття способів оплати значно ускладнює планування, провадження та адміністрування і звітність по витратам за європейськи толінг. Але починаючи з 2018 року є значний прогрес у долученні країн ЄС до EETS, і вже в 2020 році в єдиному стандарті працюватимуть толінг-оператори більше десятка країн.

Компанія Shell, маючи понад 30 років досвіду в наданні послуг оплати толінгу, може запропонувати Вам найширший вибір як універсальних бортових пристроїв, так і OBU національних операторів.

OBU-пристрої від Shell

Пропозиція пристроїв, які підтримують сервіс EETS станом на жовтень 2020
Про Toll4Europe Про TelepassSAT Про ViaAxxesSAT
Siemens (DE)Telepass (IT)Axxes (FR)
EETS рішення від Shell (UA відео та субтитри).