Slide background

/ НОВИНИ

2021.04 Польща – перехідний період на нову систему e-Toll

PL

Офіційно: Перехідний період буде продовжено

до 30 вересня 2021

e-Toll

14 квітня 2021 р. польський Сейм своїм рішенням продовжив період одночасної роботи обох систем автоматичного стягнення дорожнього збору  – нової e-Toll та діючої viaToll. 

Відповідно до чинних нормативних актів, нова система стягнення плати за проїзд польськими дорогами e-Toll повинна запрацювати до кінця червня 2021 року. 

14 квітня депутати Комітету з питань інфраструктури Сейму розглянули законопроект уряду про внесення змін до закону про платні автостради та Національний дорожній фонд та деяких інших актів. Поправка про подовження перехідного періоду до 30 вересня 2021 року, яку запропонував депутат Єжи Полачек, отримала погодження з боку уряду.

“Поправка дозволить оператору створити перехідний період та паралельну роботу двох систем, що забезпечить плавне впровадження нової системи, і дасть перевізникам час адаптуватися до змін “- зазначив депутат Полачек.

Про нову систему e-Toll:

  • Система e-Toll, що базується на супутниковому позиціонуванні (GPS), є наступницею системи viaToll, базованої на радіолокаційному позиціонуванні (DSRC). Застосовується для стягнення дорожнього збору із транспортних засобів з загальною допустимою вагою від 3.5т.
  • У системі e-Toll користувач матиме доступ до всіх даних, документів та послуг після входу в обліковий запис клієнта на спеціальному веб-сайті.
  • Для легкових транспортних засобів, з максимально допустимою вагою до 3.5 т, Міністерство фінансів та Національна адміністрація доходів запровадять можливість оплати проїзду  автострадою за електронним квитком, придбаним через Інтернет (або придбати друкований варіант на АЗС чи в кіоску, після надання реєстраційного номера ТЗ).
  • Квиток на автомагістраль матиме визначений час дії на певній ділянці автомагістралі, вказаній водієм.
  • Також можна буде сплатити дорожній збір на основі даних геолокації транспортного засобу, наданих системі e-Toll через безкоштовний мобільний додаток e-Toll PL, встановлений на смартфоні або планшеті.
  • Сплата дорожніх зборів для автомобілів також буде можливою через OBU-пристрій (бортовий пристрій). Можна буде використовувати як моно-пристрої (лише для Польщі) так і універсальні EETS-пристрої.

Система електронного збору та усунення бар’єрів

Поправка також передбачає демонтаж шлагбаумів на автомагістралях, що значно прискорить транспортний потік. Її прийняття  означає, що вже з 1 грудня цього року можна буде проходити ділянки магістралей Конін-Стрикув (А2) та Вроцлав-Сосниця (А4) без зупинок.

У системі стягування плати, яка функціонує в даний час, необхідно зупинити транспортний засіб у місці збору оплат (MPO), забрати квиток або сплатити мито та почекати, поки бар’єр буде піднятий для в’їзду чи виїзду з шосе.

Контроль оплати

  • Основним елементом системи контролю оплати проїзду будуть пристрої розпізнавання номерних знаків (камери OCR).
  • Розкриття порушень у сплаті зборів буде результатом поточного процесу автоматичного аналізу даних.
  • Система нагляду за оплатою проїзду буде доповнена дорожньою інспекцією, що проводиться працівниками митної та податкової служб, а також, додатково, працівниками поліції та дорожніми інспекторами.

Джерела: auto-swiat.pl, sejm.gov.pl

Про порядок переходу на нову систему e-Toll користувачам Shell Card – ми повідомимо найближчим часом.